KONST / Litografier / Färglitografi 9985391
nr 998 5391
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), Landskap, signerad, 7/350, motivet: 28x36
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 30 november 2015
kl 18:54:02
150 kr
300 kr
350 kr
400 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner